Dýňový víkend 27.-30.10.2011

Datum konání: 27. 10. - 30. 10. 2011
Sekce: Stalo se
Autor: Linda (Káča)
Vloženo: 2.9.2011
Upraveno: 1.12.2011
Cíl: Tvrz Holešice
Účastníci: celé rodinky - Bartákovi, Zemanovi, Varkočkovi, a „ovdovělé“ rodinky – Beranovi, Radovi, Zajíčkovi, Langrovy, Režní, Benečtí, Grohsovy a Votrubo-Jiravovi
Alča úspěšně pokračuje ve své královské disciplíně – a sice organizování báječných akcí, a to bez ohledu na roční období.

Poslední říjnový víkend vyrazily rodinky a matky (či otcové) s dětmi, takto „Stezkové vdovy“ (vdovci) – neboť na stejný víkend připadla i 53. Stezka, kam jak všichni dobře víme, děti nepatří, na Tvrz Holešice, aby si užily vyřezávání dýní, spadaného listí a perfektní zábavy.

Většina účastníků se sjela již ve čtvrtek odpoledne a večer a po kratičkém zaváhání při přidělování pokojů se všichni velice úspěšně zabydleli. Za zmínku stojí kombinovaný pokoj 9+10 obsazený matkami s dětmi – Janka s Markem, Linda s Karin a Adélka se Zuzkou, Káča s Toníkem, a dále pokoj 4, kde od druhé noci válčily Jitka s Verčou, čtyřmi dětmi a dvěma psy.

V pátek, tedy na státní svátek, se celé osazenstvo vydalo za trochou kultury – na nedaleký zámek Orlík. K zámku dorazila ještě celá skupina pohromadě a poté co děti získaly razítka a suvenýry, mohl každý vyrazit kam jej srdce táhlo – děti do akvária na rybičky a kočárková sekce do zámeckého parku. Na obědě jsme se postupně vystřídali v restauraci U Cvrků a povětšinou si šmákli na kančím gulášku se šesti. Po návratu a večeři se začalo s očekávaným vyřezáváním dýní. Netřeba zmiňovat, že umělecké ambice jsou v dvacítkových řadách hojně ukryty a bylo se na co koukat – Alča zvládla reparát s čarodějnicí a hřbitovem a navrch vyšvihla děsivého křižáka, Verča si poradila s králíky z klobouku, dále se tu objevila kočka a nesčetná řádka klasických ksichtíků.

S malými dětmi bylo o zábavu postaráno při běžných činnostech jako jídlo či spaní a hlavní co jsme musely řešit, kam prcky položit či postavit, aby je větší děti nezašláply. První kovbojka nastala při uspávání a pokračovala celou první noc – matky byly vycukanější než děti a zcela zbytečně se nervovaly. Děti spaly v mezích svých možností a navzájem se překřikovaly jen minimálně.

V sobotu jsme se všichni vydali po značce do místních lesů a užili si vycházku spadaným listím a kochali se barevnými panoramaty. Na oběd jsme tentokrát zastavili v restauraci v Chrástu, kde mají naprosto luxusní hřiště, a tudíž byly děti ve svém živlu. Odpoledne se stihnul ještě nohejbálek – statečné Verče bohužel nepřišla žádná další „vdova“ na pomoc a tak se musela přesile chlapů bránit sama. Večer byl na programu tentokrát maškarní lampiónový průvod s podtitulem „po stopách dýní aneb dokolečka dokola okolo tvrze“. Úspěch byl značný a dostat děti do postýlek bylo o to složitější. Kostýmy byly fajnové – nutno opět zmínit Bartákovic rodinku, kde měla kostým i Kačenka – byla za krásnou oranžovou dýni :o)).

Přesto že, je zábava dospělých na této akci cele podřízena zábavě ratolestí, našli si i rodiče chvilku pro sebe a za dlouhých říjnových večerů a nocí, když byla mládež zahnána do kutlochů a úspěšně „ubezdušena“, prodebatovali vše podstatné i nepodstatné nad sklenkou dobrého moku v neutěšeně chladné společenské místnosti.

Na závěr několik perliček telegraficky:
Nemalý šok připravila Zuzanka Adélce a Káče, které byly přesvědčeny, že tvrdě usnula, a to tím, že se náhle hrobovým tichem pokoje ozvalo: „Nožičky přikryjeme.“ Neméně děsivé bylo prohlášení: „Už nechci spinkat“ pronesené ve čtyři hodiny ráno.

Vzhledem k nedostatečnému technickému pokroku – osobní automobily stále ještě nejsou nafukovací – bylo třeba šetřit místem, kde se dalo a tak se dvě matky a dvě děti bratrsky v průběhu vycházky podělily o jedny golfky a jednu krosničku – ukázka perfektní spolupráce.

Neděle byla ve znamení odjezdu, zároveň se ovšem jednalo o nejkrásnější den celého víkendu a tudíž by byl hřích luxusního počasí nevyužít. Vdovy s dětmi se tedy rozhodly pro krátký výlet po okolí tvrze. Zpočátku krásná vyšlapaná cesta se začala měnit v pěšinu, která s přibývající vzdáleností byla stále méně patrná, až se nakonec vytratila zcela a kočárková sekce se takto ocitla nejprve uprostřed polí a následně po marném pokusu cestu opět najít uprostřed neprostupného cípu lesa. Po ohledání okolí byla jako nejsnazší cesta „ven“ zvolena poněkud dobrodružná zkratka přes potok a mez na nejbližší pole, přes které již byla na dohled bytelná cesta.

Být vdovou je fajn, ale všeho moc škodí a tudíž se „vdovy“ vypravily z tvrze na cestu domů ovšem nikoliv přímo, ale přes obec Veselíčko, kde shodou okolností právě probíhalo zakončení 53. Stezky, a to samozřejmě čistě za účelem pozdravit se s přáteli a pochlubit se dítky. O kontrole drahých poloviček rozhodně nešlo a tak označení stíhačka není v tomto případě oprávněné!

Víkend se povedl. S holkami jsme se shodly, že ačkoliv byl víkend z rodičovského pohledu náročný, bylo to milionkrát lepší než sedět doma. Alčo, děkujeme!!!

PS: Jsou výletníci, kteří si z každé cesty musí přivézt nějaký suvenýr. Jsou i tací, kteří toto činí za každou cenu a to i bez ohledu na hodnotu či vhodnost daného suvenýru. Dalo by se říci, že střevní chřipka patří do této kategorie. Naštěstí takto nenapravitelných sběratelů bylo v dýňové skupině jen minimum.

Alčiny zápisy s foktami z předchozích ročníků: 2009 a 2010

Štítky: Článek nemá štítky

Komentáře

Přidat nový komentář

Autor: Veronika
Vloženo: 1.12.2011 16:23:09
Krásný zápis! A Alčo díky, byl to bezva víkend!

Krátce

Nyní nejsou žádné novinky
Zobrazit všechny

Jirka K. (19.11., 22:44)

Ahoj Veroniko (Jiravova), kdyz TAK prodaval Almanach, taky jsem si jeden koupil, avsak jeho cesta ke me se zadrhla u tebe, od te doby te cas od casu zadam o jeho zaslani, minimalne 20x, avsak marne, mozna je to jiz 3 roky, utika to. Na emaily mi neodpovidas, coz me mrzi, mozna bych te mohl stat aspon za nejakou odpoved. Tabor, Pantakovky, Vojanky, konici ... jses na prijmu, Almanach ... ticho. Prosim, posli mi Almanach postou na moji adresu, klidne muze byt i poskozeny, postovne ti proplatim. Nebo aspon napis, ze na me kasles, at mame vsichni jasno. Preji hezky den. Jirka

Lilka (27.8., 11:05)

TeoCup je 9. - 11. listopadu.

Kamila (6.9., 14:28)

kde jede na lesní hry? :-)

Alena B. (26.9., 14:47)

Víme, kdy bude TeoCup?

Milan (13.8., 20:07)

Předběžné termíny mých zápasů finále tenisové ligy: ne 14/8 v 9:00 Jirka Rada (Záběhlice), pá 19/8 v 18:00 Mrož (Braník), út 30/8 v 18:00 Martin (Braník)

Milan (20.7., 13:05)

Hola, hola! Zde inzerované koncerty jsou sice obvykle jiného druhu, ale uvítám, kdyby se někdo chtěl přidat k mému koncertního podzimu: 6.9. Wolf Alice, 13.10. PJ Harvey, 8.11. Placebo. Kdyžtak se ozvěte!
Vstup do pokecu

Uživatelská nabídka

Login
Prosinec 2018
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Leden 2019
PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Hledání

Poslední změna: 18.8.2018, 19:19:55