28. LH - „28. jubilejní sjezd železničářů - LokoHrátky“ 15. -17.9. 2006

Datum konání: 15. 9. - 17. 9. 2006
Sekce: Stalo se
Autor: Veronika
Vloženo: 29.2.2008
Upraveno: 29.2.2008
Místo konání: Skautská základna Horky - Vápenka
Téma her: „28. jubilejní sjezd železničářů - LokoHrátky“
Pořadatelé: Trasa 20 - Řídící výbor akciové společnosti LokoHrátky: Kateřina Hlavatá - Odbor vnitřní a vnější komunikace (O27) generálního ředitele ČD, Veronika Jiravová - Odbor krizového řízení a bezpečnosti (030) náměstka generálního ředitele ČD pro dopravní cestu, Petr Misík - Koordinátor průřezových činností generálního ředitelství ČD, Monika Misíková - Odbor ochrany životního prostředí (O28) náměstka generálního ředitele ČD pro dopravní cestu, Michal Režný - Odbor stragie a informatiky (O26) generálního ředitele ČD, Václav Řehák - Odbor stragie a informatiky (O26) generálního ředitele ČD, Tomáš Souček - Technická ústředna Čerských drah (TÚČD) náměstka generálního ředitele ČD pro dopravní cestu, Václav Votruba - Inspektorát bezpečnosti železniční dopravy (O18) náměstka generálního ředitele ČD pro nákladní dopravu + Alena Bartáková, Milan Barták a Táňa Hlavatá
Počet účastníků: 62
Speciality: web LH

Realizační tým ČD, sekce TAK, o.k. 20 pozval delegáty domovských stanic (Boří les, Vrdy – Koudelov, Peklo nad Zdobnicí, Morkovice – náměstí, Řešetová Lhota, Želechovice nad Dřevnicí – Lípa, Pohledští Dvořáci a Česká Ves – bazén) na 28. jubilejní sjezd příznivců a zaměstnanců železnice do Ústředního kulturního domu železničářů. Každou stanici reprezentoval výhybkář, odborář, průvodčí, koloťuk, posunovač, strojvedoucí, operátor železniční dopravy a hradlař.

Pátek Sraz delegátů proběhl stylově před Ministerstvem dopravy a ČD s proslovy a představením jednotlivých stanic. Občas z budovy ministerstva vyšel nějaký úředník, který se zapomněl v pátek „dlouho“ v práci, za to byl ovšem uvítán bouřlivým potleskem. Následoval samostatný přesun delegátů na Hlavní nádraží, kde byli rozhlasem vyzváni, že se mají dostavit k vlaku. Na nástupišti byl zmatek, běžní cestující nevěděli, kdo je skutečně od dráhy a kdo je jen účastník LH. Všichni totiž pobíhali po nástupišti v modrých čepicích a někteří dokonce pískali. Úspěšně jsme zvládli i přestup v Kolíně, kde se málem podařilo Romanovi (v originál uniformě ČD) přimět vlak k odjezdu. V Leštině na nás čekaly autobusy a vyráželo se na štvanici. Štvanice tentokrát nebyla na rychlost, ale na dodržování časů v jízdních řádech, což všichni hravě zvládli a dostavili se do cílové stanice.

Sobota Všechny spáče se nám podařilo probudit pomocí zvuků/hluků nádraží, takže sobotní program mohl začít. Po slavnostním nástupu si stanice posílaly zprávu morseovkou, hra se jmenovala „Telegraf“. Na jednom úseku se např. zpráva přenášela hlasitými výkřiky tečka, čárka... Pro diváky velmi atraktivní a zábavné. Nechyběl ani tradiční „dr. Voštěp“ – stavba železniční tratě. Následoval „Nástup a výstup z vlaku“, při kterém se členové družstev velmi sblížili, nástupní a výstupní ostrůvek byl totiž opravdu velmi malý a přešlapovat se nesmělo. Po obědě si všichni vyzkoušeli „Obsluhu v jídelním voze“, málokdo při roznášení nevylil nápoje. Dbali jsme i na bezpečnost práce, takže známé „Otvírání studánek“ se provádělo v rukavicích, brýlích a helmách. Ještě před večeří jsme stačili strategickou hru „Čierna pri Čope“. Cílem bylo sestavit ze získaných vagónů, co nejhodnotnější vlakovou soupravu a s ní přijet do Čierne. Po večeři následovala tradiční „Prométheovka – vypalování dat pro Pendolíno“. Běhalo se s pochodněmi, jen po posledním kole se vypálilo resp. zapálilo CDčko. Pak už jsme si všichni zaslouženě odpočinuli a zazpívali u ohně.
Neděle začala netradičně předváděním scének ze života na železnici, např. já tady mám místenku a vy ne, nová kolektivní smlouva, tři generace v jednom kupé... Po scénkách přišly na řadu jednotlivé profese. Výhybkáři přehazovali výhybku, odboráři lákali do odborového svazu, průvodčí hledali černého pasažéra, koloťuci zatloukali dlouhým kladivem, posunovači posunovali, operátoři železniční dopravy přijímali data na CD, hradlaři zvedali hradlo a strojvedoucí? Strojvedoucí byli prověřováni po celou dobu sjezdu. Na stožáru bylo upevněno tlačítko bdělosti a kdykoli se zatroubilo na trumpetku, museli strojvedoucí všeho nechat a přiběhnout ho zmáčknout. Ano, bylo to vypečené, ale strojvedoucí musí být přeci stále bdělý a ostražitý. Dopoledne bylo zakončeno malým „Znalostním testem“. Závěrečná hra s názvem „Baníček“ měla za cíl vypravit speciální vlak na fotbalový zápas. Bohužel se ve stanoveném čase nepodařilo nikomu získat všechna povolení a razítka pro vypravení vlaku. Ale ani v reálném životě se vám často nepovede získat od ČD to, co potřebujete... Pak už nás čekalo jen vyhlášení nejlepších kolektivů a cesta domů.

Děkuji touto cestou všem členům realizačního týmu za čas, který věnovali přípravám a za pečlivou organizaci her, Aleně a Táně za skvělou kuchyni a všem účastníkům za hravost a nadšení.


Zapsala Veronika Jiravová - Odbor krizového řízení a bezpečnosti (030) náměstka generálního ředitele ČD pro dopravní cestu

Štítky: Článek nemá štítky

Komentáře

Přidat nový komentář

Krátce

Nyní nejsou žádné novinky
Zobrazit všechny

Jirka K. (19.11., 22:44)

Ahoj Veroniko (Jiravova), kdyz TAK prodaval Almanach, taky jsem si jeden koupil, avsak jeho cesta ke me se zadrhla u tebe, od te doby te cas od casu zadam o jeho zaslani, minimalne 20x, avsak marne, mozna je to jiz 3 roky, utika to. Na emaily mi neodpovidas, coz me mrzi, mozna bych te mohl stat aspon za nejakou odpoved. Tabor, Pantakovky, Vojanky, konici ... jses na prijmu, Almanach ... ticho. Prosim, posli mi Almanach postou na moji adresu, klidne muze byt i poskozeny, postovne ti proplatim. Nebo aspon napis, ze na me kasles, at mame vsichni jasno. Preji hezky den. Jirka

Lilka (27.8., 11:05)

TeoCup je 9. - 11. listopadu.

Kamila (6.9., 14:28)

kde jede na lesní hry? :-)

Alena B. (26.9., 14:47)

Víme, kdy bude TeoCup?

Milan (13.8., 20:07)

Předběžné termíny mých zápasů finále tenisové ligy: ne 14/8 v 9:00 Jirka Rada (Záběhlice), pá 19/8 v 18:00 Mrož (Braník), út 30/8 v 18:00 Martin (Braník)

Milan (20.7., 13:05)

Hola, hola! Zde inzerované koncerty jsou sice obvykle jiného druhu, ale uvítám, kdyby se někdo chtěl přidat k mému koncertního podzimu: 6.9. Wolf Alice, 13.10. PJ Harvey, 8.11. Placebo. Kdyžtak se ozvěte!
Vstup do pokecu

Uživatelská nabídka

Login
Listopad 2018
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Prosinec 2018
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Hledání

Poslední změna: 18.8.2018, 19:19:55